ICE Transport Poland Spedycja międzynarodowaice_transport

Możliwość legalnego przewozu kontenerów ciężkich na terenie USA i Kanady.

PDF

W powszechnej opinii w Stanach Zjednoczonych nie ma możliwości przewożenia kontenerów z ładunkami ciężkimi. Tymczasem podstawowe przepisy regulujące te kwestie niewiele różnią się od tych, jakie istnieją w Polsce czy w Europie.

Podstawowym wyznacznikiem dopuszczalności przewozu drogowego jest waga całego zestawu oraz równomierne rozłożenie ładunku na osie. Problemem jest jednak to, że każdy stan ma w tym względzie osobne ustawodawstwo i osobne zasady udzielania zezwoleń na przewóz ładunków ponadnormatywnych. Co gorsza, amerykańskie służby drogowe i policja rygorystycznie egzekwują obowiązujące przepisy a znajdujące się przy drogach punkty ważenia są bardzo często w użyciu. Konsekwencje finansowe naruszeń w tym względzie sięgają kilkunastu tysięcy dolarów.
Nasze wieloletnie doświadczenie w przewozach przeciążonych kontenerów pozwala na szybkie opracowanie trasy i wersji dostawy oraz wyznaczenie limitów wagowych, typu kontenera i podstawowego planu sztauerskiego tak, aby w ramach obowiązujących w USA zminimalizować cenę transportu względem wagi ładunku. Kiedy natura towaru na to pozwala proponujemy klientom dostawy kontenerowe do portu i dalszy transport samochodami konwencjonalnymi, co przy większych ciągach ładunkowych pozwala na duże oszczędności ilości wożonych przez ocean kontenerów.

Więcej szczegółów na stronie: http://icetransport.homestead.com/HWP3.html

 

 
You are here: Home USA/Kanada